Dozvuky 7: Moje infografická hádanka

Zadání aktivity

  1. Vytvořte infografickou hádanku na libovolné téma a nechte ostatní, aby na ni přišli.
  2. Publikujte vámi vytvořenou infografiku dle návodu níže.

Jak a v čem vytvořit infografiku

Nástrojů na tvorbu infografik a dalších grafických návrhů je dnes celá řada. Většinou jde o cloudové aplikace, kdy vám na práci s nimi postačí pouze prohlížeč. Z bezmála dvou desítek bych dnes rád zmínil dvě, které mě zaujaly nejvíc a které jsem také vyzkoušel.

Infogram

Ukázka infografických šablon v aplikaci Infogram

 Piktochart

Ukázka infografických šablon v aplikaci Piktochart

Obě výše uvedené platformy nabízí řadu šablon nejen pro infografiky, ale pro vytváření vizuálních prezentací, plakátů, reportů, letáčků ad., mají edukační licenci a poměrně slušné možnosti i ve verzi zdarma, která plně dostačuje, pokud budete chtít daný nástroj vyzkoušet, ať už sami, nebo se svými žáky.

Ukázka infografiky v aplikaci Infogram

Jak publikovat

  1. Pokud nemáte účet, začněte zde.
  2. Vytvořte nový příspěvek s názvem „Moje infografická hádanka“, připojte svou infografiku ve formátu jpg, png, případně odkazu, zvolte rubriku „Dozvuky 7: Moje infografická hádanka“ a odešlete příspěvek ke schválení. Po schválení se objeví mezi ostatními na stránce s příspěvky. Detailní postup, jak publikovat, najdete zde.

Pokud se chcete zapojit do hádání cizích infografik

  1. Nepište odpověď do komentářů, a nechte si ji pro sebe. Dáte tím šanci druhým, aby si na ni přišli sami.
  2. Komentář u příspěvku však můžete využít k tomu, abyste ostatním krátce napověděli, například přidáním další nápovědy nebo sdělením, jak jste na to přišli vy.