iPrázdniny 6: Naše prázdninová povídka

Probudila se a netušila, kde je, ani jak se tam dostala. (Jarda)

Byla ve velké místnosti, ležela na dece, poblíž měla misku s vodou a vedle talíř plný vábných kousků nějaké potravy. V rohu místnosti stála paní, která míchala na kamnech něco moc voňavého. Na druhé straně seděl pán v křesle. Vypadal, že kouká na televizi, ale ve skutečnosti spal. (BoBr)

Protáhla se a vstala. V tom k ní z vedlejší místnosti dolehl slabý zvuk. (bohape)

Natahovala uši, aby poznala o co jde. Týká se jí to? Nevolal jí někdo? Nebo má raději utéct? (Jitka R.)

Opatrně našlapovala ke dveřím. Jakoby ten zvuk odněkud znala. Ale odkud? (Mika)

Takhle nějak přece zní otevírání venkovních dveří. Nejde k nám někdo na návštěvu? (BoBr)

Ještě víc zpozorněla. Našpicovala uši, začichala. (Renata)

V tom ucítila, kdo vstoupil do chodby. Kapitánka April Jonesová se vrátila z mezigalaktické cesty. (bohape)

Doma o jejím příjezdu zatím nikdo nic netušil. April se snažila přijít zcela potichu, ale jí rozhodně neunikla. Nový, vylepšený model jejich multisenzorických uší prostě neměl chybu. (Jitka R.)

Ano, multisenzorické uši chybu neměli, ale senzor pro automatické rozpoznávaní známých objektů umístěný v jejím oku by už rozhodně upgrade na novou verzi potřeboval. Na synchronizované televizní obrazovce se místo April objevila osoba bez identifikace, což pána v křesle ihned probudilo a značně vyděsilo. (Tomáš)

Chvíli se ještě s vytřeštěnýma očima rozhlížel po místnosti a ujišťoval se, zda to byl opravdu jen sen. Uklidnění mu přinesla omamná vůně svíčkové omáčky a pohodově vrnící fenka u jeho nohou. V televizi běžel známý seriál a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad jejich poklidné sobotní poledne měli narušit návštěvníci z jiné galaxie. (artepro – Petra Prošková).

A tak se úplně uklidnil, obrazovka před ním se vyjasnila a všichni s úsměvem na tváři  sledovali 1. díl Chalupářů. ( renia)

Mezitím se April stačila zorientovat. Ke svému překvapení zjistila, že místo ve Walesu (odkud ji v roce 2012 unesli mimozemšťani) omylem přistála v Českém Ráji. (BoBr)