Zadání

Vytvořte pohybující se fotografii (případně grafiku) s nejen vánoční tematikou a sdílejte ji na stránkách akce Virtuálního Digicentra a také na Instagramu nebo v dalších sociálních sítích.

Jak rozpohybovat fotografii – varianta 1: od fotografie k videu

Jak ale takovou fotografii rozpohybovat a vdechnout jí život? Například pomocí aplikace Motionleap (dříve Pixaloop) od společnosti Lightricks.

Jak rozpohybovat fotografii – varianta 2: od videa k fotografii

Nebo na to můžete jít opačným způsobem, vytvořit video a na něm určit, co zůstane v pohybu a co bude nehybné. Jednou z aplikací, která aplikuje tento přístup je Cinemagraph Pro (pouze iOS). Existují ale alternativy, pokud máte Android nebo nemáte mobilní platformu vůbec.

V jakém formátu uložit pohybující se fotografii pro následné sdílení

Pro zachování pohybu v dané fotografii a její následné sdílení je potřeba ji uložit v bitmapovém formátu podporující animaci (GIF) nebo přímo v některém z video formátů (např. MPEG-4). Výhodou video formátu je možnost přidat do výsledného díla také zvuk. Video přitom nemusí být dlouhé, jelikož se bude opakovat ve smyčce. Stačí několik sekund. Většina sociálních sítí umí tuto opakující se smyčku automaticky generovat.

Jak publikovat fotografii na stránkách akce Virtuálního Digicentra

Pokud jste se doposud nezúčastnily žádné akce Virtuálního Digicentra, začnete na stránce Jak se zapojit. Poté se přihlaste na stránkách akce a postupujte podle návodu Jak publikovat.

Jak publikovat fotografii na Instagramu nebo v dalších sítích

Pokud se rozhodnete publikovat svou fotografii jinde než na Virtuálním Digicentru, například na Instagramu, připojte hashtag #vanocesuciteli, abychom věděli, že jste se do akce zapojili.