Co Petra našla v Londýně

Petra jela do Londýna a ráda by vám řekla, že tam opravdu existují školy, které využívají technologie smyslupně a ne jako zpestření výuky (to slovo zpestření před Petrou raději neříkejte). Co ji ale ohromilo nejvíc je, že existují školy, které vzdělávají děti stejně, ať pocházejí z jakéhokoli sociálního prostředí (a že je to prostředí opravdu drsné, nože a létající kulky na denním pořádku). To je, myslí si Petra, to, co dělá školu školou. A to vám chtěla říct.

One Reply to “Co Petra našla v Londýně”

  1. Petra taktně opomněla připomenout tu souvislost s technologiemi. V okamžiku, kdy jsou vybaveni všichni, vědí, že jim přístroje mohou pomoci v osobním růstu a mají motivaci, lze mluvit o skutečném snižování nerovností. Díky tomu, že každý může dělat něco jiného a postupovat vlastním tempem, je to vhodný nástroj nejen pro individualizaci, ale též pro inkluzi.
    Všechno má samozřejmě svůj háček. Je k tomu potřeba mít vybavení 1:1, dostatečnou infrastrukturu pro připojení a hlavně kompetentní učitele. Nabádal-li jsem vás, abyste se spojovali s někým lepším, je to právě Petra, od níž se můžete učit.

Napsat komentář