Nebojte se nových výzev

Když jsem před dvěma roky přemýšlel, jak nejlépe zařadit programování do výuky, dostala se mi do ruky stavebnice VEX IQ. Založil jsem kroužek robotiky, poprosil jsem rodiče, aby přispěli na provoz a koupil z těch peněz ozoboty. Později jsem už pracoval v rámci Šablon. V pololetí jsem navázal spolupráci s Nadací Jablotron, která mě v mých aktivitách velmi významně podpořila a mohl jsem tak rozšířit naši snahu o 3D tisk. Navíc jsme se dohodli na založení libereckého Digicentra v rámci Elixíru do škol.

Později jsme začali pracovat s ozoboty v běžné výuce a zkoušeli programování VEXe. Dnes se snažím o totéž s LEGEM a přemýšlíme jak dál a líp. Přestože jsem do robotiky vletěl bez předchozích rad a zkušeností a do činnosti Digicentra také, mohu jen napsat, že to byla dvě nejšťastnější rozhodnutí týkající se mé praxe za posledních mnoho let.

Proto říkám, NEBOJTE SE NOVÝCH VÝZEV a zkuste třeba navštívit některé z digicenter osobně. Je to úžasná inspirace a nebojím se říct relax po náročném dni. A hlavně, dělejte radost nadšeným žákům a studentům. Nikdy nevíte, jak se vám to vrátí.

Napsat komentář