Virtuální a rozšířená realita při online výuce

Elixír ICT v Liberci s Martinem Gembecem mi přinesl už mnoho inspirace, kterou jsem využila, ale dnes se chci podělit s nápadem, který mi přišel vhod právě v této náročné době. Virtuální a rozšířenou realitou jsme se zabývali na říjnovém elixíru, a i když mě toto téma opravdu zaujalo, tak jsem se na něj zatím necítila připravena technicky, protože ve škole nemáme to správné vybavení a v té době jsem pořád ještě nebyla kamarád s chytrým telefonem. Ovšem doba se změnila a intenzivní online výukou se otevřely nové cesty, které jsme si nejspíš mnozí neuměli ani představit.

Když jsem se jednou připravovala na online hodinu informatiky a přemýšlela, jak zajímavě a účelně zopakovat něco o hardwaru, říkala jsem si, že by bylo dobré ukázat počítač zevnitř… a vzpomněla jsem si na aplikaci Expedice. Hned jsem ji nainstalovala do svého nového mobilu, našla ty správné “prohlídky”, ještě ten večer vyzkoušela sdílení přes Teams se svými “testovači” a druhý den už použila na hodině. Když jsem pak virtuální a rozšířenou realitu připravila jako překvapení ke dni dětí, tak jsme se kromě vnitřku počítače podívali i na Vinciho vynálezy a na dinosaury.

Pak přišel další krok… zase to byl okamžitý nápad, kolegyně, se kterou si přes Teams skoro denně povídáme (ze školy i z domova) a navzájem se inspirujeme, se chystala na online hodině probírat nervovou soustavu. A za půl hodiny už jsem byla k její hodině připojená a ukazovala dětem mozek. Další týden to bylo sluchové ústrojí, to už měla kolegyně můj telefon v ruce, popisovala, co děti vidí a co jak funguje, a já seděla u jejího počítače jako kontrola. Tento týden nás čeká oko…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*